11.09.22 / XII Iławski Półmaraton LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego

XII Iławski Półmaraton La Rive, to impreza biegowa dostępna dla każdego, kto czuje się przygotowany do pokonania połówki królewskiego dystansu. Bieg rozgrywany w otulinie parku krajobrazowego na zamkniętej pętli posiadającej atest PZLA, to nie tylko sportowa przygoda, to również spotkanie z urokami Iławy i powiatu iławskiego. Linia startu od lat niezmiennie na moście między Małym, a Dużym Jeziorakiem.


Połówka trasy prowadzi wzdłuż Jezioraka – najdłuższego w Polsce jeziora. Ten urokliwy odcinek na pewno pomoże przetrwać kryzys zmęczenia i w dobrej formie wbiec na metę usytuowaną w centrum miasta nad Małym Jeziorakiem przy iławskim amfiteatrze i hali sportowo – widowiskowej.


Zapraszamy wszystkich chętnych do zalogowania się w systemie zgłoszeń po jego uaktywnieniu i odwiedzenia Iławy 11 września 2022 r. Wspólne z gościnnymi biegaczami i biegaczkami z naszego miasta stańmy na starcie z najlepszymi długodystansowcami kategorii K i M w Polsce.


Tegoroczna XII edycja Iławskiego półmaratonu LA RIVE łączy się z Mistrzostwami Polski ELITY na tym dystansie. W kalendarzu PZLA termin 11 września figuruje jako …MP w półmaratonie w Iławie.