17.07 - Międzypokoleniowe Spotkanie z Kulturą Warmii i Mazur

Zamek w Szymbarku znów zatętni dobrą energią, wyśmienitymi smakami i artystyczną nutą.

Fundacja Zamek Szymbark zaprasza na dwa wydarzenia: Międzypokoleniowe spotkanie z tradycją Warmii i Mazur – Kulinaria Edycja II

oraz

Międzypokoleniowe Spotkanie z Kulturą Warmii i Mazur

Kiedy? 17 lipca 2022 r. Gdzie? Podzamcze Zamku w Szymbarku START: godz.11:00


Międzypokoleniowe spotkanie z tradycją Warmii i Mazur – Kulinaria Edycja II Już po raz drugi podzamcze w Szymbarku zatętni pozytywną energią i wyśmienitymi smakami. Celem Międzypokoleniowego spotkania z tradycją Warmii i Mazur – Kulinaria Edycja II, jest promocja kultury regionu poprzez prezentację lokalnych wyrobów i potraw oraz przekazanie wiedzy na temat ginących zawodów. Najlepszym sposobem na poznanie kultury odwiedzanego regionu jest kuchnia. Na talerzu pełnym regionalnych smaków znajdujemy historię, która przez wieki kształtowała kuchnię i społeczność. Międzypokoleniowe spotkanie to doskonała okazja do przekazania ginącej wiedzy młodszym pokoleniom. Spotkaniu z lokalnymi twórcami i producentami towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: degustacja produktów regionalnych, spotkanie z 42 Batalionem Lekkiej Piechoty z Morąga, pokazy sprzętu wojskowego, spotkanie z przedstawicielami Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, spotkanie z Markiem Kałużą z Kuźni Talentów oraz nauka pierwszej pomocy i wiele innych atrakcji przygotowanych specjalnie dla gości spotkania.

Live cooking ze zwyciężczynią programu MasterChef – Aleksandrą Juszkiewicz
Międzypokoleniowe Spotkanie z Kulturą Warmii i Mazur

W tym roku na podzamczu w Szymbarku zabrzmią również artystyczne nuty oraz w niecodzienny sposób uczestnicy spotkania poznają tajniki malarstwa od znanych i cenionych artystów Stowarzyszenia Kulturalno Artystycznego SART. Celem Międzypokoleniowego spotkania z kulturą Warmii i Mazur, jest promocja kultury regionu. W programie wydarzenia przewidziane są m.in. występy artystyczne Dziecięcego ludowego zespołu Dzieci Ziemi Iławskiej oraz Folkowego zespołu Morawa, wspólne malowanie Panoramy Pojezierza Iławskiego, spotkanie z Darkiem Paczkowskim, który zabierze uczestników w podróż historyczną po Zamku w Szymbarku, wystawa historycznych zdjęć zamku, spotkanie z autorką książeczki „W poszukiwaniu Skarbów” oraz warsztaty malarskie, taneczne, warsztaty Haftu Warmińskiego i dodatkowe atrakcje. Udział we wszystkich warsztatach i atrakcjach jest nieodpłatny.

Podczas jednych z warsztatów wspólnie stworzymy artystyczną panoramę Pojezierza Iławskiego, która będzie stanowiła wizytówkę działań Fundacji Zamek Szymbark oraz działań związanych z promocją Zamku w Szymbarku i jego okolic.


Więcej informacji znajdziesz TUTAJ >>