top of page

Urlop w Iławie także zimą!Jeśli myślicie, że urlop w Iławie to tylko latem i na żaglówce, to spieszymy z wyjaśnieniami! Otóż Iława i okolice  mają dla Was też pomysły na zimowy wypoczynek! Przyjedźcie do nas z dziećmi podczas ferii zimowych, a odkryjecie zupełnie inne oblicze tej części Polski.


O tym, że urlop w Iławie można spędzać o każdej porze roku przekonacie się odwiedzając  okoliczną Kurzą Górę w Kurzętniku, czyli największy ośrodek narciarski na północy Polski! Oprócz tras narciarskich znajdziecie tu także zimowy park rozrywki dla dzieci, lodowisko, szkołę narciarską i zapierającą dech w piersiach panoramę okolicy po przejściu 2 km drewnianą wieżą widokową.

W samej Iławie polecamy zimowy spacer szlakiem historii (szukajcie 12 tablic historycznych!) zakończony w jednym z najpiękniejszych zabytków Iławy, czyli miejskim ratuszu, gdzie znajduje się makieta Starego Miasta - wiernie odwzorowana miniatura  przedwojennej iławskiej starówki w czasach, kiedy Iława była jeszcze miastem niemieckim.


Co jeszcze ma dla Was Iława zimą? 


W biurze Informacji Turystycznej otrzymacie pakiet informacji dopasowany do Waszych oczekiwań. Wydarzenia i zajęcia dla dzieci oraz młodzieży, oferty kuligów, ognisk z miejscowych i okolicznych agroturystyk. Poza tym, w mieście są także:  basen z saunami i kręgielnią, lodowisko, kino, zajęcia jogi i fitness oraz mnóstwo przytulnych restauracji, w których rozgrzejecie się pysznym posiłkiem, spoglądając na zimową panoramę Małego Jezioraka.


Słowem, znajdziecie tu wszystko w zaledwie chwilę, bo wsiadając do pociągu PKP dojedziecie do Iławy zaskakująco szybko. Macie stąd też blisko do #MazuryZachodnie, Torunia, Gdańska i… właściwie wszędzie. 😊


A nocleg?


O to się nie martwcie!  Baza hoteli, pensjonatów i apartamentów otwartych zimą jest w szerokiej gamie barw i kształtów dla każdego z Was!


Jak Urlop, to w Iławie! Bo miejsce ma znaczenie!
Comments


bottom of page